Hesapla
Yeni taksi ücreti hesaplaması yap
Göster
Taksi ücreti hesaplama sonucu

Taksi Ücreti Hesaplama

Taksi ücreti hesaplama aracı nasıl kullanılır?

Aşağıda yer alan taksi ücreti hesaplama formunu kullanarak belirlediğiniz il veya adresler için taksi ücreti hesaplaması yaptırabilirsiniz. Taksi ücreti hesaplama sonucu sayfasında belirlediğiniz mesafe ile ilgili kaç km olduğu bilgisi, yaklaşık olarak kaç dk süreceği bilgisi ve taksimetre ücreti bilgisi gösterilecektir.

Taksi ücreti hesaplama aracı hakkında bilgilendirme.
  • Hesaplanan taksi ücreti, hizmet alacağınız ile ait ticari taksiler için geçerlidir.
  • Taksi ücreti, hesaplama yaptığınız ilin güncel 2019 taksimetre fiyat listelesi kullanılarak oluşturulur.
  • Taksimetre ücretine köprü,tünel gibi özel karayolu ücretleri dahil değildir.
  • Taksimetre ücretine taksi bekleme ücreti dahil değildir, trafik durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

TAKSİMETRE HESAPLAMA

Arası

Taksi Ücreti Nedir?

Ticari taksiler devlet kontrolünde yer alan, hizmet verdiği il'e özel fiyat listesi tarifesi uygulanarak yolcu taşımaktadır. Taksi, içerisinde yer alan ve hizmet verdiği ilin tarifesine uyarlanmış olan taksimetre cihazları barındırmaktadır. Taksimetre, taksi yolculuğu ücret hesaplama aracıdır. Taksimetre ücreti, taksi açılış ücreti ve taksi kilometre ücreti şeklinde 2 tip ücret toplamı ile hesaplama oluşmaktadır. Bu oluşan taksimetre kilometre hesabına taksi ücreti hesaplama denir. Yolcu, taksi ile yapmış olduğu yolculuk sonucu taksimetre cihazının yaptığı hesaplama ücretini taksiciye ödemek ile yükümlüdür.

Taksi Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır?

Taksi ücretini belirleyen 2 unsur bulunmaktadır, taksimetre açılış ücreti ve taksimetre kilometre ücreti. Taksi, hizmet başlangıcında taksimetre üzerinde yer alan rakam taksinin açılış ücretidir ve bu ücret taksiye binilen ile göre ücreti değişiklik göstermektedir. Hesaplama için hizmet aldığımız sürece kat edilen kilometre toplanarak taksi ücreti kilometre tutarı ile çarpılır. Toplam kilometre ücreti ve taksi açılış ücretinin toplamı ile taksi ücreti hesaplaması yapılır. Bu hesaplama taksimetre ücreti olarak da geçmektedir.

Taksi ücreti hesaplama aracının faydası nedir?

Manuel olarak yolculuk yapacağımız iki adresin arasındaki kilometre farkını bulmak, taksimetre tutarını bilmek oldukça vakit alan bir işlemdir. Sitemizi kullanarak gireceğiniz başlangıç ve bitiş adresleri için sistem kilometre hesabını sizin için yapar. Taksi tarifesini ve tutar bilgisini otomatik olarak hesaplamanızda, taksimetre fiyatını bulmanızda kolaylık sağlar.

Taksi ücreti hesaplama hangi iller için hesaplama yapmaktadır?

Sitemizde taksi ücreti hesaplama Türkiye için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Malatya, Tekirdağ gibi büyükşehirler başta olmak üzere aşağıdaki listede yer alan iller için taksimetre, taksi ücreti hesaplama yapılabilmektedir ve fiyat öğrenilebilir.